Drapaki dla kota – gdzie właściwie dostać?

W jaki sposób wybrać drapak dla kota?
Zamierzając się na posiadanie pupila, musimy mieć świadomość, iż drapanie to zatem jego prawdziwy odruch i podświadomy środek na pozbycie się martwej, zbędnej tkanki. Gdy Twój pupil posiada skłonność do rysowania różnych domowych powierzchni, takich jak drzwi oraz fotele, wyjściem może stanowić dopasowany do jego spraw drapak.
Konkretne typy różnią się od siebie zarysem, wielkością i dodatkowo użytecznością, a wybór istnieje naprawdę szeroki. Nasz artykuł poradzi Ci, jakie są dokładne reguły dobierania tegoż typu dodatków także w jaki sposób dokonać dobrego wyboru.

Przede wszystkim niezmienność.

Pupil skrobiąc pazurki stosuje do tegoż ogromną część swojej siły, oraz cielsko zgina w mocny łuk. Takie zachowanie sprawia, że drapak dla kota potrzebuje być przede wszelkim stały, tak żeby nie zagroził naszemu zwierzowi. Optymalnym podejściem są np. elementy zaczepione do ściany, które dźwigają obfity nacisk a tworzą znakomitą propozycję, chociażby dla dorosłych kotków. Wybierając drapak obejrzyj, czy jest oparty na mocnej podstawie i dodatkowo czy część dolna dokładnie dochodzi do ziemi.
Dokonując przekroju weź pod uwagę zalecenia producenta, co do owego, dla jakiej masy kota kierowany jest określony przedmiot. Im wyższy jest nasz kot, tym większy nacisk wywrze podczas ścierania pazurków, stąd drapak dla kota winien być prawdziwie solidny.

Dobrana wielkość

Niezależnie od tego, czy nabywasz drapak w markecie stacjonarnym, czy rezerwujesz go online, pamiętaj by dobrać jego kształty do gabarytów Twojego kotka. Wielkość powinna być dostosowana do wielkości kota, tak ażeby mógł on rozprostować łapki oraz wyciągnąć cielsko. Kotki rasy dużej pragną specjalnych, ogromnych wyposażeń, które zadowolą ich potrzeby. Koci junior zadowoli się typowym artykułem; możemy także kupić drapak, który będzie rósł łącznie z nim.

Jakość i zastosowane materiały

Skoro drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być wykonany spośród wysokiej jakości materiałów. Znakomicie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który dobrze znosi styk z kocimi szponami. Taki wybór pokrycia sprawi, iż na materiale nie będą się magazynować kępki wypadającej sierści, i czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku widocznych istnieje wiele modeli drapaków w różnej postaci. Te najpopularniejsze to deska opleciona specyficznym sznurem, nadzwyczaj ekskluzywne wykonane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Są też drapaki, skonstruowane tak, żeby pełnić równolegle
funkcję łóżka oraz które obite są mocną, wszak przyjemną gąbką.
kup drapak dla kotka w sklepie zoologicznym https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota może być również ładny, jak i także funkcjonalny. Taki przedmiot potrafi być ozdobą wnętrza i także doskonałym terenem rozrywek dla naszego kota. Ogromnie powiększone są tzw. kocie wieżyczki, które umożliwiają zadbać o pazurki, ale są też łóżkiem i także miejscem do gier. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdzi się, gdy masz kilka kotów, które mogą dzięki niemu używać zabawki jednocześnie, i nawet wykorzystywać drapak do wspólnych zabaw.
Duży asortyment rozmiarów, kształtów i także odcieni sprawia, że dowolny właściciel pupila wyszuka w sklepie zoologicznym coś, co spełni jego wymagania i dodatkowo wywoła radość kota.