Mokra i sucha karma dla psa z nadwagą

karma dla psa z nadwagą

Nadwaga i otyłość jest to jeden z częściej występujących problemów zarówno u ludzi jak i u psów. W przypadku psów często jest spowodowana przez różnego rodzaju inne czynniki np. psy po sterylizacji częściej borykają się z nadwagą niż psy, które nie przeszły tego zabiegu (dzieje się tak m.in. dlatego, że psy po sterylizacji są mniej aktywne fizycznie). Jeśli chodzi o ludzi, każdy ma większą lub mniejszą wiedzę na temat tego jak postępować, żeby pozbyć się problemu nadmiernych kilogramów. W przypadku psów już nie jest tak łatwo. Zatem jaka sucha karma dla psa jest najlepsza? Czy może mokra karma będzie lepszym rozwiązaniem? Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem? Czy do odchudzenia naszego podopiecznego wystarczy sama karma? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Zarówno mokra jak i sucha karma dla psa z nadwagą powinna być przede wszystkim niskokaloryczna. Psy, które ważą więcej niż powinny często nie są tak aktywne jak ich chudsi przyjaciele a co za tym idzie ich zapotrzebowanie na kalorie jest mniejsze. Podawanie psu z nadwagą wciąż tej samej karmy może znacząco pogłębić jego problem. Przed wyborem jakiejkolwiek karmy odchudzającej najlepiej skonsultować się z lekarzem weterynarii. On w najbardziej fachowy sposób doradzi, która mokra albo sucha karma dla psa powinna być najlepsza.

Sucha karma dla psa, który boryka się z nadwagą, jak wspomnieliśmy wcześniej, powinna mieć obniżoną zawartość kalorii. Dodatkowo w składzie tych karm powinniśmy odnaleźć składniki wpływające pozytywnie na przemianę materii. Kolejną rzeczą na jaką musimy zwrócić uwagę kupując suchy pokarm dla psów z nadwagą jest to czy posiada on odpowiednią ilość składników odżywczych. Karmy w wersji light są tak skomponowane, że nawet przy zmiejszonej ilości kalorii dostarczają odpowiednią ilość składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania zapobiegąc tym samym niedoborom.

wybór karmy dla psa

Podobnie jest w przypadku mokrych karm dla psów z nadwagą. Również i one mają obniżoną zawartość kalorii, zwiększoną zawartość białek (dzięki czemu nasz pies szybciej czuje się syty) oraz odpowiednią ilość składników odżywczych.

Niezależnie od tego czy nasz wybór padnie na suchą czy mokrą karmę dla psa najważniejsze jest, aby była ona przeznaczona dla psów z nadwagą. Dodatkowo należy pamiętać, że nie tylko odpowiedni posiłek jest ważny podczas odchudzania naszego czworonoga. Równie ważna co prawidłowo dobrana dieta jest aktywność fizyczna. Bez połączenia tych dwóch elementów żadne działania nie przyniosą oczekiwanych rezultatów.

Podsumowując zarówno idealna sucha karma dla psa jak i jej mokry odpowiednik powinny być przede wszystkim w wersji light (czyli zawierać mniejszą ilość kalorii przy zwiększonej ilości białek i składników odżywczych). Dzięki takiemu zabiegowi podajemy naszemu podopiecznemu mniejszą ilość pokarmu i pobudzamy jego organizm do odchudzania. Jej rodzaj (sucha czy mokra karma) nie ma większego znaczenia. Należy jednak pamiętać, że nie tylko karma jest ważna w procesie odchudzania zwierzaka. Równie ważna, jeśli nie ważniejsza, jest aktywność ruchowa. Warto też przed zastosowaniem nowej diety skonsultować się z lekarzem weterynarii, który doradzi jaki produkt będzie najbardziej skuteczny u naszego podopiecznego.

Polecamy także produkt: obroża Kiltix