Najwłaściwsze marki tworzące zabawki dla kotów – jakie więc to?

Drapak dla kota – czemu jest potrzebny?

Pewno każdy chociaż raz zauważył pupila, który wyjętymi łapami rysuje jakiś przedmiot. W domu notorycznie ofiarą pada sofa, fotel, drewniany mebel, oraz nawet dywan. Mówimy potem często, że kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna z wrodzonych rzeczy, jaką musi robić każdy młody kot. I nie chodzi tu bynajmniej o ostrzenie szponów, ponieważ pazury każdy kotek ma niesłychanie ostre. Poduszeczki na łapach produkują zapach, którym kot oznacza osobiste terytorium. Pozostawia także ślady pazurów na przedmiotach, dodatkowo w charakterze zakomunikowania, iż to jego teren. Gdy kot w ogóle nie zajmuje się drapaniem, jest to dla nas alarm, iż coś go nęka Drapak dla kota położony w domu pozwoli ustrzec przed zniszczeniem nasze pufy.
gorąco polecamy kocie zabawki w sklepie zoologicznym https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kotka zapewniają naszym wybrańcom komfort, są niezwykle niezbędne szczególnie kotom żyjącym regularnie w domu.

Drapak dla kota przydaje się także do gimnastyki. Kotek rozpręża mięśnie, a na szczególnie poszerzonych drapakach ma sposobność do wysoce trudnych uciech. Najlepiej jest jak najszybciej przyzwyczaić mruczka do drapaka, aby zachować przed podrapaniem stołki lub wersalkę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Zawsze koty rysują przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie przebywają właściciele, dlatego ofiarą może paść wersalka w salonie. Koty przepadają też oznaczać swoje miejsce niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać dowolne obce stworzenie, na przykład nietypowego pupila.

Najlepiej jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie rejestrowaliśmy naszego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najpiękniejsze, położone w niekorzystnym miejscu będą stały wolne.
Jaki drapak dla kotka kupić?
W sprzedaży są dostępne wielorakie typy drapaków dla kotów.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest niepodatny na uszkodzenia a może służyć pupilowi jako odpowiednie miejsce do drzemki. Jest to wówczas najtańsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Atrakcyjne są także drapaki dla kotów w postaci drewnianego palika, ustawionego na podstawce pionowo czy pochyło, zawiniętego dzianiną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, gdy są nadzwyczaj rozbudowane, ekskluzywne, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może tkwić na podłodze albo być przytwierdzony do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak winien być dostosowany do wielkości pupila. Zwykle drapaki dla kotów są w kilku różnorodnych wymiarach. W sprzedaży są również drapaki dla kociąt i dla hodowli, i również drapaki waterproof, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest ogromnie obfita, mają one najprzeróżniejsze kształty, posiadają inne funkcje oraz akcesoria. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu naszym stylem tudzież upodobaniami kotów. Jeżeli pupil lubi więcej spać, dajmy mu drapak – dywanik czy fotel, jeżeli jest ruchliwy i kocha skakać, z pewnością ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego na suficie