Poznaj najistotniejsze przybory dla Twojego pieska, jakie potrzebujesz mieć!

Sportowe szelki dla pieska

Z psem możemy trenować rozmaite sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze lub hulajnodze. Nie musi to zatem być od razu kompetentny wysiłek, biegać bądź jeździć na rowerze możemy z pieskiem rekreacyjnie. Do tego przydatne będą specjalistyczne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla pieska mają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, oraz krajowy producent Sali. Fachowe, sportowe szelki dla psa wykonane są tak, by zapewnić czworonogowi komfort podczas treningu.
Do mniej ciężkich sportów można używać szelek dla psa zaprzęgowych, ale lepiej jest używać specyficzne szelki dedykowane do biegania z psem albo jazdy na rowerze.
szczególnie sprawdź ofertę na psie legowiska https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Marka Non-stop Dog Waer produkuje oprócz specjalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnorodnych sportów biegowych. Są więc to szelki dobrze przystosowane do figury pieska, zapewniają ochronę szyi i także pleców. Nie przemieszczają się w czasie biegu oraz nie przynoszą obtarć. Szelki dla psiaka Line mogą być użytkowane ponadto na co dzień, szczególnie do długich spacerów. Są to wówczas szelki przydające się idealnie do dogtrekkingu.
Pozostałe sportowe szelki dla psiaka to wówczas sportowo – turystyczne szelki Speed marki Sali. Stanowi to złączenie tradycyjnych szelek rodzaju guard i także uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla czworonoga też przyzwoicie sprawdzają się w dogtrekkingu, natomiast wolno trenować w nich amatorsko różne sporty. Szelki Speed można niesłychanie dobrze przystosować do kształtów psiaka, mają dwa punkty regulacji. Szelki rozmieszczają jednakowo siłę, z jaką piesek rwie, umożliwiając mu na wygodną i także efektywną pracę i swobodę ruchów. Szelki dla psa Speed są bezpieczne i dodatkowo elastyczne, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, bliżej obroży, jest do mocowania psiaka na spacer, pozostałe do zaczepiania w czasie biegu, jazdy na rowerze albo długiej podróży.

Firma Sali tworzy też klasyczne szelki dla czworonoga „norweskie”, które dodatkowo sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z pieskiem. Dedykowane są dla czworonogów, które za intensywnie nie ciągną i dodatkowo właściwie reagują na komendy w czasie biegu.
Szelki dla pieska sportowe więc to również Front Range marki RUFFWEAR. Są to także wszechstronne szelki, wolno montować je pieskowi na ciągłe spacery, zaś dodatkowo używać przy uprawianiu rekreacyjnie treningów z czworonogiem. Szelki dla psa Front Range są przyjemne w regulacji i dodatkowo komfortowe, ich cechą jest dodatkowo szybkie i także przyjemne zakładanie i dodatkowo ściąganie. Zawierają, tak jak szelki Speed, dwa elementy do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co zwiększa bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, i kieszonkę na identyfikator.
Gdy chcemy uprawiać sport z psem musimy wybrać dla niego dobre, bezpieczne i dodatkowo dopasowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla czworonoga.