Żwirek dla kotów silikonowy – dlaczego warto go pozyskać?

Żwirek dla pupila

Żwirek dla kotka to konieczne akcesorium kuwety. Istnieją różnorakie modele żwirków dla kota. Którykolwiek z nich przydaje się także do kuwety odsłoniętej, jak i także osłoniętej. Żwirek dla kotka ma taki feler, iż niestety nie wolno do końca uniknąć jego rozsypywaniu nieopodal kuwety tudzież rozprzestrzenianiu po domu przez kotka.
kup kotu najlepszy żwirek silikonowy https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kotów?

Najprościej jest do kuwety sypnąć po prostu normalny piasek. Natomiast na rynku są dostępne odmienne żwirki dla kotka, o wiele przyjemniejsze w używaniu.
Żwirki niezbrylające mocno przypominają typowy piasek. Są przydatne dla kotków, które notorycznie idą na pole oraz przepadają grzebać w ziemi. Takie kotki pragną posiadać w kuwecie coś znanego.

Aczkolwiek taki żwirek dla kota niezmiernie błyskawicznie zaczyna odrażająco pachnieć, bowiem nie ma szansy odłączenia żwirku ubrudzonego moczem od normalnego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy tworzy postać drobnych kamyczków. Im owe kamyczki są cięższe, tymże żwirek mniej rozpowszechnia się po pomieszczeniu.

Jednakże tenże większy i dodatkowo grubszy jest mniej korzystny. Kiedy kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się grudka, jaką można lekko wyrzucić z kuwety bez konieczności rotacji wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotów potrafią być bezzapachowe bądź zapachowe. Zestaw zapachów jest ogromny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, doskonałe żwirki dla pupila bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotów silikonowe zatrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety można wyrzucać odchody na bieżąco, natomiast cały żwirek uzupełniać co około 3 tygodnie. Ten żwirek dla kota jest wysoce niezawodny.

Gdy go stosujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym polu, ażeby woda z moczu szybko wyparowała. Bardzo popularne żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy również drewniany żwirek dla kotka. Jest on naturalny, biodegradowalny, wolno usuwać go do ubikacji. Taki żwirek odpowiednio neutralizuje smrody i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego wadą stanowi to wówczas, iż najbardziej ze wszelkich żwirków przenosi się po mieszkaniu. Na rynku dostępne są żwirki dla kotów drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie trzeba sprzątać po każdym oddaniu moczu przez kotka.

Absorbery smrodu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specyficzne absorbery aromatu i dodatkowo neutralizatory, które wolno instalować w ograniczonej wielkości do żwirku dla kota. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, iż mają nadto cechy odkażające.